montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net

مرکزجهانی اطلاع رسانی آل البیت(ع)
Aalulbayt Global Information Center

Quran.al-shia.org
www.balaghah.net
www.montazar.net
www.yazahra.net
www.shiachildren.net

بسم الله الرحمن الرحیم
مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت (ع) تحت اشراف دفتر آیت ا... العظمی سیستانی (دام ظله) با هدف گسترش فرهنگ تشییع در قالب پایگاه اینترنتی و ایجاد ارتباط دو سویه جامعه دینی با عصر تکنولوژی در بهار 1377 تاسیس و در روز مصادف با عید غدیر افتتاح گردید و با نام مبارک حضرت بقیه ا... الاعظم (عج) متبرک گردید.
شبکه امام مهدی(عج) مفتخر است جهت تبلیغ دین مبین اسلام و اعتلای روزافزون فرهنگ مهدویت، اطلاعاتی پیرامون دوازدهمین امام شیعیان را تقدیم نماید. و امید است پاسخگوی سئوالات اعتقادی در زمینه مسائل مربوط به آن حضرت باشد. این شبکه با آدرس اینترنتی www.montazar.net و به 3 زبان زنده دنیا فارسی، عربی و انگلیسی در زمینه منجی آخرالزمان و مسائل پیرامون آن حضرت فعالیت می کند از دیگر افتخارات این مرکز راه اندازی شبکه تخصصی یا زهرا(س) در سال 1380و درروز ولادت حضرت زهرا می باشد که این پایگاه اینترنتی با آدرس www.yazahra.net نیز در 3 زبان زنده دنیا به صورت تخصصی پیرامون بانوی بزرگ اسلام و دخت پیامبر اکرم(ص) حضرت زهرا فعالیت می کند و نگرشی ویژه به جایگاه زن قبل و بعد از اسلام دارد.
از دیگر فعالیت های این مرکز در سال 1386 و با هدف ايجاد امكانات لازم جهت رشد و پرورش فكري و خلاقیت كودكان و نوجوانان، حق دسترسی آزاد و سالم کودکان به اطلاعات و دانش، تبلیغ و ترویج غیرمستقیم آموزه های دینی با رویکرد مذهب تشیع در میان کودکان و نوجوانان، ایجاد فضای سالم و ایمن و کاربردی برای کودکان و نوجوانان در فضای مجازی و اینترنت تاسیس پایگاه کودک و نوجوان است که مورد توجه علاقه مندان قرار گرفته است این شبکه با آدرس اینترنتی www.shiachildren.com و در حال حاضر به زبان فارسی عرضه شده و زبان عربی و انگلیسی در دستور کار می باشد.

اطلاع رسانی و اینترنت
1 ـ سایت منتظر با بيش از 2000 موضوع
www.montazar.net
هدف از ایجاد سایت منتظر آشناسازی جوامع بشری با منجی واقعی عالم بشریت، بحث و گفتگو با تمامی دانشمندان و علماء و فرهیختگان تمامی ادیان آسمانی و مکاتب غیر آسمانی است.
برخی از موضوعات این سایت عبارتند از :
بررسی منجی در ادیان و مکاتب مختلف ، مباحث پیرامون امام زمان مانند مهدویت ـ امام مهدی ـ غیبت ـ انتظار ـ ظهور ، بانک حدیث جامع در زمینه حضرت مهدی (عج) ، کتابخانه و کتابشناسی مهدویت، تالار گفتمان که مجالی برای بحث و گفتگو و تبادل نظر کاربران درباره موضوعات مختلف مربوط به حضرت و دهها موضوع مهم دیگر.
قابل ذکر است که زبانهای عربی و انگلیسی نیز همانند بخش فارسی برای پژوهشگران و محققین قابل دسترسی می باشد.

2 ـ سایت حضرت زهرا با بیش از 2000 موضوع
www.yazahra.com
هدف از ایجاد سایت یا زهرا آشناسازی جویندگان معرفت و طریقت با بانوی جهانیان است تا گوشه ای از عظمت آن حضرت را نشان دهد.
برخی از موضوعات این سایت عبارتند از:
نگرشی بر جایگاه زن در اعصار و ملل، جایگاه زن قبل و بعد از اسلام، خلقت حضرت زهرا و دو بعد خلقت نورانی و جسمانی ایشان، نسب حضرت زهرا، اسامی و القاب و کنیه ها، دوران کودکی آن حضرت، وقایع درگذشت مادر، انس و الفت با پدر، ازدواج، خواستگاری و عقد، حضرت زهرا از زبان فرزندان، جلوه های رفتاری و اخلاقی ایشان، پیشینه تاریخی و جغرافیایی و وقایع فدک، شهادت مظلومانه حضرت زهرا، نقش سقیفه و وقایع بعد از آن، حضرت زهرا در آستانه شهادت، وقایع بعد از شهادت، خطبه ها و سخنان در ابعاد مختلف، فضائل و مناقب، کرامات و معجزات، حضرت زهرا در کلام متفکرین و اندیشمندان، دعا از دیدگاه آن حضرت، کتابخانه و کتابشناسی معرفی بیش از 1000 عنوان کتاب در زمینه حضرت زهرا براساس حروف الفباء پرداخته شده است.
قابل ذکر است که زبانهای عربی و انگلیسی نیز همانند بخش فارسی برای پژوهشگران و محققین قابل دسترسی می باشد.

3- سایت کودک و نوجوان
www.shiachildren.com
هدف از ایجاد سایت کودک و نوجوان دسترسی آزاد و سالم کودکان به اطلاعات و دانش، تبلیغ و ترویج غیرمستقیم آموزه های دینی با رویکرد مذهب تشیع در میان کودکان و نوجوانان، کاهش آسیب های اجتماعی و خانوادگی در اثر مواجه با فناوری های نوین با ارائه آموزشهای مناسب و پرورش خلاقیت و استعداد کودکان و نوجوانان طراحی کرده ایم.
برخی از موضوعات این سایت عبارتند از :
آموزش نقاشی، رنگ آمیزی، معرفی هنرمند، نمایشگاه آثار، الفبای فارسی، انگلیسی، دانستنی های انسان، جانوران، گیاهان، کهکشان،دنیای بزرگترها و مجموعه مهارت های رفتاری و اجتماعی، بهداشت و سلامت و حفظ محیط زیست مجموعه بازیهای سرگرم کننده با سبک و سیاق اسلامی، لطیفه، چیستان، ضرب المثل، پازل، مازها،تشابه و تفاوت، نقطه گذاری، جدول، دوستان آسمانی پیرامون قرآن، معرفی پیامبران در قالب داستان، 14معصوم، اهل بیت ویاران و احادیث از پیامبران، احکام، از همه جا از همه چیز، مشاغل، آشپزی، عکاسی، علائم رانندگی، آشنایی با ابزار و قطعات، ورزش، یک دوست جدید و قصه های مادربزرگ و معرفی کتاب و نویسندگان کوچک، کاردستی، سفال، خمیربازی، چاپ دستی، اختراع ، سفر جهانگردی، ایرانگردی، مکان های مقدس، اخبار کودک و نوجوان، آموزش ریاضی، کامپیوتر، آزمایش، آرزو ، نامه ای به خدا، پرسشهای کودکانه، مامان و بابا.

تولید نرم افزار
مرکز جهاني اطلاع رساني آل البيت (ع) بر آن شد تا با توفيق الهي و با ياري ارواح طيبه انبياء و اولياء زمينه آشنايي با آن حضرت را فراهم سازد، و با ادغام« دانش ديني»، «ذوق هنري» و «فناوري اينترنت و امکانات چند رسانه اي (multimedia)»، به اين امر مهم بپردازد. آنچه در ذیل بیان می شود نرم افزارهای تولید شده با توجه به نیاز جوان امروز و با هدف گسترش دین مبین اسلام و فرهنگ تشیع می باشد.

1 ـ ویندوز آل البیت
با همت و تلاش مرکز جهاني اطلاع رساني آل البيت(ع) اصفهان، اولين لوح فشرده سيستم عامل ويندوز ايکس پي اسلامي در جهان اسلام با قابليت هاي متنوع توليد و به بازار عرضه شد.
این ویندوز شامل دو لوح فشرده ویندوز آل البیت و لوح طلایی می باشد که در تمام مراحل نصب، صفحات مربوطه با حکمت های امام علی(ع) در نهج البلاغه مزین شده است. از دیگر قابلیتهای این ویندوز، ارائه متن و صوت کامل قرآن کريم است که پس از نصب لوح طلایی همراه با مجموعه اي از قابليت هاي اسلامي به سيستم اضافه مي شود که از آن جمله مي توان به دسته بندي بيش از 200 سايت اسلامي به صورت موضوعي در بخش علاقه مندي ها، ارائه مجموعه اي از ادعيه و زيارات مشهور و تصاوير اسلامي جهت استفاده در ويندوز اشاره کرد.
همچنین در کنار قابليت هاي اسلامي اين سيستم عامل، يک ديکشنري فارسي به انگليسي و بالعکس نيز به سيستم اضافه مي شود. اين سيستم به صورت چند زبانه طراحي شده است كه با چند تنظيم ساده زبان همه بخش هاي ويندوز به فارسي يا انگليسي تغيير می کند.

2 ـ نرم افزار گسترده ترین پایگاه تخصصی قرآن کریم
به منظور دسترسی سریع و آسان برای تمام علاقمندان، مطالب گسترده ترین پایگاه تخصصی قرآن کریم که به 27 زبان زنده دنیا می باشد در قالب نرم افزار قرآن کریم ارائه شد.
این نرم افزار شامل متن قرآن کریم ، ترجمه قرآن کریم ، تفسیر قرآن کریم ، جستجو پیشرفته ، آموزش قرائت قرآن ، قاریان و حافظان قرآن ، روش حفظ ، مترجمین قرآن ، درسهایی از قرآن ، کتابخانه ، کتابشناسی قرآن ، مقالات قرآنی ، قرآن و عترت و دهها موضوع مختلف می باشد. زبانهای نرم افزار عبارتند از : عربی ، فارسی ، انگلیسی ، اردو ، فرانسوی ، ترکی ، کردی عربی ، کردی لاتین ، اسپانیولی ، ایتالیایی ، روسی ، بوسنیایی ، چینی ، آذری ، آلمانی ، بلغاری ، تایلندی ، هندی ، بنگالی ، سواحلی ، تاجیکی ، برمه ای ، فولانی ، اندونزیایی ، هوسایی و ... می باشند.

3ـ نرم افزار گسترده ترین پایگاه تخصصی نهج البلاغه
به منظور دسترسی سریع و آسان برای تمام علاقمندان به مطالب گسترده ترین پایگاه تخصصی نهج البلاغه به 24 زبان زنده دنیا در قالب نرم افزار نهج البلاغه ارائه گردید.
این نرم افزار شامل متن نهج البلاغه ، ترجمه و شرح نهج البلاغه ، جستجو ، گردآورنده نهج البلاغه ، اندرزهای نهج البلاغه ، شگفتیهای نهج البلاغه ، درس هایی از نهج البلاغه ، امام علی و نهج البلاغه ، مترجمین نهج البلاغه ، مقالات ، مصادر نهج البلاغه ، حافظان نهج البلاغه و کتابخانه می باشد. زبانهای نرم افزار عبارتند از : عربی ، فارسی ، انگلیسی ، اردو ، فرانسوی ، ترکی ، کردی عربی ، کردی لاتین ، اسپانیولی ، ایتالیایی ، روسی ، بوسنیایی ، چینی ، آذری ، تایلندی ، هندی ، بنگالی ، سواحلی ، تاجیکی ، برمه ای ، پرتغالی ، اندونزیایی ، هوسایی و ... می باشند. شایان ذکر است در این پروژه که مراحل تحقیقاتی آن در قم و تولید نرم افزار آن در اصفهان انجام شده است 50 نفر در مدت 2 سال مشغول به فعالیت بوده اند.

4 ـ نرم افزار لسان صدق
نرم افزار چند رسانه ای لسان صدق با موضوع غدیر به 3 زبان عربی ، فارسی و انگلیسی به مناسبت عید سعید غدیر یکی دیگر از تولیدات مرکز می باشد. این نرم افزار شامل متن و قرائت کامل خطبه غدیر ، اسامی روز غدیر با ذکر منابع و مصادر ، گالری با بیش از 50 پوستر از طراحان جوان استان اصفهان با موضوع غدیر ، چندین نوانما با موضوع حضرت علی و غدیر می باشد.

5 ـ نرم افزار زبان کربلا
نرم افزار زبان کربلا حضرت زینب سلام ا.. علیها با موضوعات زینب (سلام الله علیها ) ، زیارت نامه ، معرفی حرم مطهر ، کتابخانه ، مقالات ريال اشعار ، سمعی بصری ، آلبوم تصاویر و خطبه زینبی تولید و به آستان مقدس شیرزن کربلا تقدیم گردیده است.

6- مجموعه عکس بین الحرمین
این مجموعه شامل 300 عکس ویژه از حرم مطهر حضرت امام حسین علیه السلام و حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام که در شعبان 1385 توسط هنرمندان مرکز جهانی اطلاع رسانی ال البیت(ع) عکسبرداری شده، می باشد.

7-فرشته های شادیلا
نرم افزار فرشته های شادی شامل داستان های معنوی و آموزنده، تصاویری از زیارت امام حسین(ع)، داستانهای پیامبران، احادیث حضرت محمد(ص)، جورچین، نقاشی و مجموعه بازی های متنوع و سرگرم کننده برای کودک و نوجوان می باشد

8- قمربنی هاشم
نرم افزار چند رسانه ای و به 2 زبان فارسی و عربی به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل عباس(ع) از دیگز تولیدات مرکز می باشد. این نرم افزار شامل: اطلاعات کامل و جامع از زندگی نامه، کلام بزرگان، کنیه و القاب، فضائل و مناقب و کرامات، در باب حضرت ابوالفضل عباس(ع) ، کتابخانه، مقالات و اشعار و مداحی و دو بیتی، معرفی مرقد مطهر، صوت و متن زیارتنامه ها و توسل به آن حضرت، بیش از 200 فایل صوتی مداحی، مراثی و سخنرانی پیرامون حضرت ابوالفضل عباس(ع)، بیش ار 300 عکس از مجموعه حرم حضرت ابوالفضل عباس (ع) و پس زمینه های گرافیکی است.

از دیگر فعالیت ها
برگزاری همایش زبان گویا با همکاری شهرداری اصفهان
برگزاری نخستین مجمع ادبی هنری حوزه علمیه اصفهان با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
برگزاری جشنواره بین المللی بهار شهادت با همکاری حرمین شریفین در بین الحرمین در 3 سال متوالی و با حضور مهمانانی از دیگر نقاط جهان از جمله فرانسه ـ بحرین ـ کویت ـ پاکستان ـ لبنان و ....
برگزاری جشنواره فرهنگی هنری التسامح در کشور بحرین با همکاری جمعیة المرسم الحسینی
برگزاری جشنواره بین المللی یوم الکوثر به مناسبت روز زن در اصفهان با حضور جمعی از اساتید اصفهان و هنرمندان بحرین
برگزاری نمایشگاه آثار هنری در دانشگاه میشیگن در شهر دترویت، ایالت میشگن امریکا به مناسبت ولادت حضرت مهدی (عج) و ....
اجرای تئاتر عمومی هنگامه ای که آسمان شکافت به کارگردانی احسان جانمی در تالار فرشچیان استان اصفهان با همکاری و مشارکت اداره کل ارشاد و کانون مساجد استان اصفهان
حضور فعال و گسترده در نمایشگاه های قرآن کریم استان اصفهان
درباره ما


در خواست عضویت جهت دریافت ایمیل
نام:
ایمیل:
montazar.net

نظر سنجی
مایلید در کدام حوزه مطالب بیستری در سایت گذاشته شود؟
معارف مهدویتغرب و مهدویت
وظایف ما در عصر غیبتهنر و فرهنگ مهدویت
montazar.net

سایت های وابسته