montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net

انقلاب جهانی حضرت مهدی ارواحنا له الفداء بسان دیگر تحولات بزرگ هرگز بدون مقدمه و زمینه سازی رخ نخواهد داد؛ بلکه در آستانه ظهور لازم است افرادی و یا گروه‌هایی شکل‌گرفته، زمینه را برای ظهور آن حضرت فراهم آورند. این افراد به طور عمده حق پویانی هستند که از حاکمیت جور به تنگ آمده؛ لذا زمینه را برای حرکت جهانی حضرت مهدی ارواحنا له الفداء آماده می‌کنند.
در روایات اسلامی سخن از گروهی زبده است که به محض ظهور امام ارواحنا له الفداء به آن حضرت می‌پیوندند. آشکار است که این گروه ابتدا به ساکن خلق نمی‌شوند و به قول معروف از پای بوته هیزم سبز نمی‌شوند؛ بلکه معلوم می‌شود در عین اشاعه و رواج ستم و فساد زمینه‌هایی عالی وجود دارد که چنین گروه زبده را پرورش می‌دهد. این خود می‌رساند که نه فقط حق و حقیقت به صفر نرسیده است؛ بلکه بر فرض اگر اهل حق از نگاه کمیت قابل‌توجه نباشد از نگاه کیفیت ارزنده‌ترین اهل ایمان‌اند و در ردیف یاران سیدالشهدا علیه‌السلام.
زمینه‌سازان ظهور و یاران امام مهدی ارواحنا له الفداء از جمله کسانی هستند که خداوند را آن گونه که شایسته است می‌شناسند. حضرت علی علیه‌السلام این شناخت والای خداوند را در ایشان این‌گونه وصف فرموده است: «مردانی مومن که خدا را چنان که شایسته است شناخته اند و آنان یاران مهدی در آخرالزمانند».
از برجسته‌ترین ویژگی‌های آن‌ها شناخت حضرت مهدی ارواحنا له الفداء است. البته شناخت امام در هر زمان بر پیروان لازم و ضروری است؛ ولی آنچه شناخت رهبر واپسین را از اهمیتی دو چندان برخوردار می‌سازد شرایط ویژه او است. ولادت پنهان زیست پنهان امتحانات سخت و دشوار و ….. برخی از این ویژگی‌ها است.
زمینه‌سازان که همان یاران حضرت مهدی ارواحنا له الفداء هنگام ظهور هستند امام خویش را به بهترین وجه می شناسند و این شناخت آگاهانه در تمام وجودشان رسوخ کرده است. بنابراین زمینه سازی برای ظهور آن حضرت بدون شناخت آن بزرگوار امکان‌پذیر نخواهد بود. به راستی کسی که در پی زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی ارواحنا له الفداء است پس از شناخت خداوند و امام زمان ارواحنا له الفداء و اعتقاد به آنان باید این شناخت و اعتقاد را عملی کرده و تبلور حقیقی آن را در اطاعت محض از آن انوار پاک ظاهر سازد.
همسو کردن رفتارها نیت‌ها و جهت‌گیری‌ها طبق خواست رهبر الهی از مهم‌ترین ویژگی‌های رهروان راستین است و این ویژگی به خوبی در یاران امام مهدی ارواحنا له الفداء وجود دارد. آنچه مسلم است آن است که اگر کسی در مرحله شناخت در حد ممکن معرفت کسب کرد در مرحله اطاعت دچار تردید نخواهد شد؛ حال آنکه اگر کسی در آن مرحله دچار تردید و یا نقصان معرفتی شد، در مرحله اطاعت هرگز پیرو خوبی نخواهد بود.
رسول گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم در خصوص اطاعت از دستورات ولی‌عصر در زمان غیبت می‌فرماید: «خوشا به حال کسی که قائم اهل بیت مرا درک کند؛ حال آنکه پیش از قیام او نیز پیرو او باشد. با دوست او دوست و با دشمن او دشمن و با رهبران و پیشوایان هدایتگر پیش از او نیز دوست باشد. اینان همنشین و دوستان من و گرامی ترین امت من در نزد من هستند»
آنچه مسلم و بدیهی است آن است که هر کس بخواهد در آن روزگار از خدمت به حضرت بهره‌مند گردد باید هم اکنون در دوران غیبت خدمت به آن حضرت و یاران او را سر لوحه کارهای خود قرار دهد
ویژگی‌های زمینه سازان ظهور حضرت ولی عصر ارواحنا له الفداء


در خواست عضویت جهت دریافت ایمیل
نام:
ایمیل:
montazar.net

نظر سنجی
مایلید در کدام حوزه مطالب بیستری در سایت گذاشته شود؟
معارف مهدویتغرب و مهدویت
وظایف ما در عصر غیبتهنر و فرهنگ مهدویت
montazar.net

سایت های وابسته