montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net

همه ائمه از آن جهت که روح و سرشت خدایی خود را حفظ کرده اند و نسبت به تمامی شیعیان و پیروانشان رئوف و مهربان هستند در هر لحظه و هر مکان برای پاکی، ایمان و هدایت برای آنان دعا می کنند. امام زمان (عج) نیز که امام دوران ما هستند در عبادت ها و راز و نیازهایشان با خداوند متعال برای پیروان و منتظرانشان دعا می کنند و از درگاه خداوند برای آنان ایمان و بخشش طلب می کنند: از سيد بن طاووس (رحمة الله عليه) نقل شده سحرگاهي که در سرداب مقدس بوده صدای امام زمان را می شنود که برای شیعیان خود دعا می کردند و می فرمودند:
«(نقل عن ابن طاوسٍ رحمه الله أنّه سمع سحراً فی السّرداب عن صاحب الأمر(عج) أنّه یقول) اللّهمّ إنّ شیعتنا خلقت من شعاع أنوارنا و بقیّة طینتنا و قد فعلوا ذنوباً کثیرةً اتّکالاً علی حبّنا و ولایتنا فإن کانت ذنوبهم بینک و بینهم فاصفح عنهم فقد رضینا و ما کان منها فیما بینهم فأصلح بینهم وقاصّ بها عن خمسنا و أدخلهم الجنّة و زحزحهم عن النّار ولا تجمع بینهم و بین أعدائنا فی سخطک
حضرت مهدی(عج) در نیایشی می‌فرماید:
پروردگارا! شیعیان ما از پرتو نور وجود ما و باقی ماندة سرشت ما خلق شده‌اند، امّا همین شیعیان، به خاطر مغرور شدن به دوستی با ما و داشتنِ ولایت و از روی بی‌توجّهی گرفتار گناهان بسیاری گشته‌اند. حال اگر گناهانی که آنان انجام داده‌اند، جزء گناهانی است که بین تو و آن‌ها باید حل شود، پس به خاطر ما آن‌ها را ببخش و ما هم از آن‌ها راضی هستیم و امّا اگر گناهانی که انجام داده‌اند، حقّ‌الناس و جزءِ گناهانی است که بین خودشان است و باید حقّ دیگران پرداخت شود برای پرداختِ بدهی آنان، از خمسی که در اموال برایِ ما مقرّر کردی، به عنوان تقاصّ و تاوان بدهی آنان برداشت کن و به طلب کاران آن‌ها بده. و آن شیعیان را واردِ بهشت کن و از آتش جهنّم دور ساز و آن‌ها را با دشمنان ما که گرفتار غضب تو هستند، در یک مکان قرار نده .»
بحارالانوار ــ 53 : 302
مهرباني امام زمان


در خواست عضویت جهت دریافت ایمیل
نام:
ایمیل:
montazar.net

نظر سنجی
مایلید در کدام حوزه مطالب بیستری در سایت گذاشته شود؟
معارف مهدویتغرب و مهدویت
وظایف ما در عصر غیبتهنر و فرهنگ مهدویت
montazar.net

سایت های وابسته