montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net

ارتباط حضوري بين عاشقان ولي ّ‌الله ‌‌الاعظم، با آن حضرت يك ارتباط ملموس شيريني است كه هر كس از آن محروم شود از عيش بزرگي محروم شده ‌است. آيا شما در اين ‌باره فكر كرده ‌ايد كه همين حالا مي‌ شود قلباً با حضرت ارتباط داشت؟ آيا روي اين مسأله وقت گذاشته‌ ايد؟ البته؛ نه به يك شكل ارتجاعيِ انحرافي كه انجمن حجّتيه فقط شعارش را داد و از عقايد خرافي مردم، بناي خود را ساخت، يا اين‌ كه امروزه گروه‌ هايي مردم را مشغول اين موضوعات كرده‌ اند كه چه كسي امام را ملاقات كرده و در واقع مردم را مشغول افراد مي ‌كنند تا متوجه مقام امام علیه السلام، اين نوع برخوردها با موضوع، برخوردهاي خطرناكي است. و لذا آن‌ ها عموماً طعمة بازي ‌هاي سياسي غرب و استعمار مي ‌شوند. از همان ‌ها بپرسيد حضرت را چگونه قبول داريد؟ معلوم نيست تصوّر و انديشة صحيحي از حضرت ارواحنا له الفداء داشته باشند.
يك وقت عشق به حضرت حجّت ارواحنا له الفداء دكان داري است و يك زماني يك بيدارباش است. نسل نو كه نسلي بيدار است حيف است كه از ارتباط قلبي با انسان كامل محروم باشد. اگر شما رسيديد به اين كه كسي هست كه به شما كمك جدّي مي‌ كند، يعني تمام انسانيت شما را هدايت مي ‌كند پس بايد با او ارتباط داشته باشيد آن هم ارتباطي ارادتمندانه. حداقل روي اين مطلب فكر كنيد.
عدّه ‌اي هستند كه با چشم باطن، مثل زماني كه شما در خواب، چيزي را مي ‌بينيد، حضرت را مي ‌بينند، بعضي ‌ها در حدّ رؤيت باطني نيستند، ولي قلبشان آماده است و از انوار و هدايت ‌هاي آن حضرت مدد مي‌ گيرند. زمان، زماني نيست كه اين دنيا و قراردادهايش، براي زندگي به تنهايي كافي باشد و از امام زمان ارواحنا له الفداء محروم باشيم. صاحبِ امر براي مدد به ما انسان ‌ها حضرت حجّت ارواحنا له الفداء است. هنگامي كه شما با مقدّماتي توانستيد مسأله را براي خودتان حل كنيد، آرام ‌آرام، چشم قلب شما نسبت به توجّه به آن مقام عظيم بينا مي ‌شود. آن وقت خود امام وجود خودش را براي قلب شما ثابت مي ‌كند. مگر خداوند نمي ‌فرمايد: «اگر شما با عبادات خود به سوي من آمديد، من آن ‌چنان شما را ديندار مي ‌كنم كه به يقين برسيد» اين وعده حق است كه شما با ايمان بياييد، من شما را به يقين‌ مي ‌رسانم. شما مسائل علمي‌ و معرفتي امامت را حل كنيد، بعداً از طريق بندگي خداوند، به سمت اين قطب عالم امكان برويد، ببينيد چه مددهايي مي ‌كند كه بنده شرمنده مي ‌شوم از اين ‌كه از آن مقام برين، به‌ طور سطحي برايتان سخن گفتم، و الله شرمنده ‌ام.
مرحوم آيت ‌الله طهراني از قول آيت ‌الله ‌قاضي‌ طباطبايي (رحمة الله‌ عليه) نقل مي ‌كنند كه: «اگر كسي درست سير و سلوك كند، حتماً خداوند او را به مسير اهل ‌البيت مي‌ كشاند».
امير‌المؤمنين علیه السلام مي ‌فرمايند: «مالِلّهِ آيَةٌ اَكْبَرُ مِنّي»؛ يعني براي خداوند آيت و نشانه‌ اي بزرگتر از من نيست، بنابراين با شناخت مقام و مرتبة امام معصوم- كه در حال حاضر حضرت مهدي ‌اند- بسياري از مراحل خداشناسي را مي ‌توان طي كرد، ولي ابتدا بايد به نحوة حضور آن حضرت آگاهي پيدا كرد تا در مراحل ديگر به بي ‌راهه نرويم.
خدايا! بارالها! پروردگارا! ما را به معارف اسلامي بيش از پيش آشنا بگردان.
خدايا! قلب ما را ظرف معارف قرآني قرار بده.
خدايا! آمادگي براي مدد گرفتن از انسان كامل، حضرت حجّت ارواحنا له الفداء را بر ما ارزاني بدار.
خدايا! قلب آن حضرت را از ما راضي بگردان.
خدايا! ما را لياقت دريافت الطاف غيبيه انسانِ كامل عطا بفرما.
خدايا! فرج پربركت آن حضرت را تسريع بفرما.برگرفته از کتاب مبانی معرفتی مهدویت- اصغرطاهرزاده


بركات ارتباط قلبي با امام ‌زمان ارواحنا له الفداء


در خواست عضویت جهت دریافت ایمیل
نام:
ایمیل:
montazar.net

نظر سنجی
مایلید در کدام حوزه مطالب بیستری در سایت گذاشته شود؟
معارف مهدویتغرب و مهدویت
وظایف ما در عصر غیبتهنر و فرهنگ مهدویت
montazar.net

سایت های وابسته