montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.netدر ابتدا باید گفت آن چیزی که در این بازی توسط سازنده های بازی ساخته و پرداخته شده بود، وجود جنیان و شیاطین مختلف در این بازی بود، باتوجه به روند و جریانی که در سال های اخیر، ما در فیلم ها، کارتون ها و بازی ها مشاهده می کنیم ورود جنیان و اجنه در زندگی انسان ها است و نیز ورود سحر و جادو، به عنوان مثال در آخرین فیلم هری پاتر که به تازگی روی پرده ها بود، آنچه در این فیلم آشکار است و دیده می شود وجود اجنه است و کمک گیری از آنها، دقیقاً با همان ویژگی هایی که برای این موجودات تعریف می شود،کوتوله، غیب می شوند، سرعت عمل بالا دارند و از چیزهای نهان با خبرند و...، طوری که در این قسمت از فیلم هری پاتر، هری از این اجنه برای پیدا کردن و آورد شخصی کمک می گیرد، فکر کنم این اولین فیلمی از این دست باشد که به طور علنی جن را با ویژگی های خاص خود جن، نشان می دهند. همانطور که در بررسی های به عمل آمده در حادثه 11 سپتامبر مشخص شد، آن بود که از سال ها قبل داشتند مردم را آماده این حادثه می کردند که این آمادگی توسط وسایل ارتباطی و رسانه ای بود تا مردمی که با این حادثه مواجه می شوند، آمادگی قبلی داشته باشند...
همانطور که اطلاع دارید در حال حاضر در تمامی این وسایل ارتباط جمعی مثل رسانه ها، فیلم، بازی های رایانه ای و...، اصلی ترین مطلبی که سعی بر القا آن بر افکار عمومی هست وجود اجنه و نحوه ارتباط برقرار کردن با آنها است، با توجه به تجربه قبلی در این مورد (حادثه 11سپتامبر)، جای شکی وجود ندارد که در آینده بسیار نزدیک، ما شاهد ورود جنیان به دنیای خود باشیم، حالا به اسم جن باشد یا یوفوها و یا افرادی که از سرزمین های دیگر آمده اند، در هر صورت این جریانی است که چندین سال می شود که ذهن مردم را برای رویارویی با آن آماده می کنند، جالب است بدانید که به تازگی بحث ورود یوفوها به زمین بسیار داغ شده است!
همانطور که اطلاع دارید اعتقاد گروه های شیطان پرستی این است که بستر را در این دنیا برای شیاطین و اجنه فراهم کنند تا بعد از آماده سازی، آنها را به عنوان حکمرانان بلامنازع در این دنیا معرفی کنند، که صاحب این حکومت خیالی آنها همان لوسیفر تک چشم یا همان ابلیس، ژوپیتر، هروس، زئوس و یا هر اسمی که بر او می نهند، باشد.
یک مطلب دیگری که لازم است خدمتتان عرض کنم، این است که در غرب، شیطان و جن با چند اسم مختلف شناخته می شوند، که به شیطان گفته می شود devil ، lucifer ، satan و جن با دو اسم شناخته می شود jin و demon
تحلیل بازی
ابتدا از عکس روی قاب سی دی بازی شروع می کنم
قاب سیدی بازی تیکن
همانطور که در تصویر این بازی مشاهده می کنید دو شخصیت این بازی به گونه ای ایستاده اند که فقط یک چشم آنها مشخص است و فرد وسطی هم چشم چپ او قرمز رنگ است که در این تصویر کاملا تاکید بر تک چشم شده است و مفهوم تک چشم در ضمیر نا خودگاه فرد ثبت می شود، بدون آنکه بداند و موها نیز مثلثی شکل است، باور فراماسون ها و شیطان پرست ها بر آن است که شیطان تک چشم است و فقط چشم چپ دارد، یادآور نماد تک چشم بر روی هرم ناقص در یک دلاری است.
و در کاور و پوشش دیگر این بازی همین مطلب را مشاهده می کنیم، شخصیتی از بازی به صورت تک چشم آن هم چشم چپ مشخص است، جای شکی نمی ماند که منظور طراح از طرح روی سی دی همان القا فردی تک چشم است.
بازی تیکن
آن چیزی که برای من در این بازی جالب بود، وجود چندین جن در بازی بود و حتی اسم ها و شخصیت هایی را در بازی دیدم که باورش برای من بسیار سخت بود
بررسی شخصیت ها
-kazuyma mishima
یکی از کاراکترهای بازی فردی است به نام kazuya mishima که ویژگی این فرد بگونه ای است که به صورت تک چشم نشان داده شده است. همانطور که می بینید چشم چپ اون به رنگ قرمز است، (اما در تعریف دجال که همان ابلیس است در روایات آمده: دجال فردی است که چشم راست ندارد و چشم چپ او آغشته به خون است)، این فرد پدر jin است که در مورد آن توضیح خواهم داد است، به دستکش این شخصیت دقت کنید، 9 گوی را می بینید که مثلثی را تشکیل داده اند (در اصل 10 گوی است اما یک گوی معلوم نیست، 10 نماد عددی خدا است، اما چرا معلوم نیست و طراح حذف کرده ؟ ...)، در این تصویر، مثلث ساخته شده توسط گوی ها + تک چشم چپ، جلب توجه می کند که چشم چپ با رنگ قرمز کاملاً مشخص شده و با خطی که زیر آن بر روی پوست این فرد است بیشتر توجه را به خود معطوف می کند، با دیدن تصویر ناخودآگاه، مثلث و تک چشم در ذهن شما ثبت می شود!
-jin
یکی از شخصیت های دیگر این بازی شخصیتی بود به نام jin که این کلمه همان جن را در ذهن تداعی می کند و منظور استفاده از این کلمه دقیقاً همان جن بوده، هرچند گفته شود نام ژاپنی است اما با توجه به شخصیتی که دارد جای شکی نمی ماند که منظور همان جن بوده:
1- نامش جن است 2- بعد از این که این شخصیت، شیطان (ابلیس) بر او اثر می گذارد تبدیل می شود به Devil jin که همان جن شیطانی است.
به هاله ی بالای سر او دقت کنید که نوعی این جن شیطانی را مقدس و فرشته جلوه می دهد.
تنها این دلایل نیست که ثابت می کند منظور از استفاده از این واژه (jin ) ، در اصل همان جن است. دوستان اگر به بازوی چپ jin نگاه کنند، خالکوبی را مشاهده می کنند. اما این خالکوبی چه معنایی دارد.
این خالکوبی در بین شیطان پرست ها معنای خاصی دارد که به آن گفته می شود : S stand یا همان اس ایستاده.
این نماد در بین شیطان پرستان نمادی است که در اصل معرف شیطان می باشد و S ابتدای کلمه satan که معنای شیطان را می دهد می باشد، زمانی که jin به Devil jin تبدیل می شود یک خالکوبی دیگری بر روی شکم او ظاهر می شود که نماد بز بافومت که همان ابلیس است نقش می بندد و همچنین بر روی پیشانی او نیز علامت بز بافومت نقش می بندد، اما در مکاشفات یوحنا که در مورد دجال (ابلیس) است نوشته:
... از این گذشته، بزرگ و کوچک، فقیر و غنی، برده و آزاد را وادار کرد تا علامت مخصوصی را بر روی دست راست یا پیشانی خود بگذارند و هیچ کس نمی‌ توانست شغلی به دست آورد یا چیزی بخرد مگر اینکه علامت مخصوص این جانور، یعنی اسم یا عدد او را بر خود داشته باشد...
جین و علامت
دقیقاً jin این علامت را بر روی دست خود دارد و بعد از آنکه به جن شیطانی تبدیل می شود، آن نشانه را بر روی پیشانیش می توان مشاهده کرد.
اما نکته دیگر، به دستکش های jin دقت کنید، 10 گوی را مشاهده می کنید که مثلثی ساخته است، فکر کنم نیاز به توضیح نباشد، عدد 10 نماد عددی خدا است و بالاتر بر بازو این شخصیت نماد شیطان است، چون می ترسم دوستان دوباره خرده بگیرند تحلیل نمی کنم برای همین سر بسته می گویم، عدد 10 خدا ( دین) در دست شیطان که از آن برای منافع خود استفاده می کند، در هرم قدرت ماسون ها یکی از ابزار تسلط بر دنیا، دین معرفی شده است.
گوی های دستکش جین
اما در تصاویر دیگری که دستکش او فرق دارد نکته جالبی نهفته است و آن هم آرمی است که در اصل همان عدد 666 که عدد شیطان، ابلیس و دجال است، این عدد در لوگوهای برخی از شرکت ها نیز دیده می شود.
-دویل جین
Devil jin شخصیت دیگر در بازی هست، که همانطور که از اسمش مشخص است همان جن شیطانی است که در بالا در موردش توضیح دادم، که یک تک چشم در وسط پیشانی او دیده می شود، با هاله نوری که بر سر او قرار دارد، سعی در القا نوعی فرشته و مقدس بودن این شخصیت دارد، شیطان پرستان ابلیس را فرشته ای می دانند که از درگاه خدا رانده شده.
در تعریف دجال آمده است که «او فقط چشم چپ دارد و این چشم نیز در وسط پیشانی آن قرار دارد و شبیه به عناب است»؛ در وسط شکل بز بافومت در پیشانی این شخصیت دقیقاً آن چشم عناب گونه را مشاهده می کنید.
- jin kazama4
اما نکته دیگر در مورد jin ، در این بازی jin سه کاراکتر در بازی دارد (jin kazama + jin + Devil jin ) که هر سه یک نفر هستند.
jin kazama که فرزند kazuya mishima که اول توضیح دادم است این کارکتر سوم jin است.
همان طور که اطلاع دارید یک قسمت از بازی، به صورت مبارزه مرحله ای است که بعد از شکست چندین شخصیت به نبرد نهایی می رسید، قبل از این که با آخرین شخصیت بجنگید باید با جانشین او مبارزه کنید که همیشه این شخصیت در بازی یک فرد ثابت است و آن هم فردی است به نام jin kazama ( کازامای جن ) که بعد از شکست آن، شما به نبرد نهایی راه پیدا خواهید کرد، اما این نبرد نهایی، حرف های بسیاری دارد.
- Marduk 5
اما شخصیت دیگری در بازی که واقعاً بحث بر انگیز و برای بنده عجیب بود شخصیتی به نام مردوک Marduk بود.
مردوک خدای شهر بابل بود، شاید شما بگوید با توجه به شخصیتی که دارد این یک اسم اتفاقی هست اما من از شما می خواهم به دو دست این شخصیت دقت کنید، آن وقت متوجه خاص بودن این شخصیت می شوید، روی هر دو بازوی این شخصیت نماد گاو که نماد مولوخ است کاملا مشخص می باشد و این را قابل توجه دوستان بگویم که نماد جنیان را در این بازی فقط ما بر روی بدن افرادی که اسامی اجنه ها را دارند می بینیم .
اما کمی در مورد مردوک و مولوخ توضیح بدهم، مردوک بزرگترین خدای شهر بابل بود که او را می پرستیدند و برخی می گویند خدای دیگر آنها بعل بوده، اما اگر کمی در تاریخ تحقیق کنید می بینید که این دو نفر در اصل یک شخصیت بوده اند، هرچند گفته می شود که بعل پدر مردوک بوده، اما در اصل نام دیگر بعل (خدای کنعانیان) در شهر بابل مردوک بوده است، اما به نکته بسیار مهمی اشاره کنم و آن هم این است که تمامی این نام ها فقط به یک شخص بر می گردد و آن ابلیس است و در هر شهری که مردم او را می پرستیدند یک نام داشته، مانند کریشنا در هند، هروس و رآ در مصر، لوسیفر در بین ماسون ها و...
اما بعل خدای شیطانی گروه زیادی از کنعانیان بود، عده ای از مردم کنعان که بعد ها به فنیقی ها موسم شدند از کنعانیان جدا شده و از آن شهر نقل مکان کردند، خدای فنیقی ها مولوخ بود که خدای ترسناکی بین آن مردم بود که همیشه برای او فرزندان کوچک خود را قربانی می کردند تا مبادا مورد خشم مولوخ واقع شوند، مولوخ خدایی بود با سر گاو که در اصل جن و شیطان بود و مردم آن شهر به او اعتقاد داشتند که همانطور که گفته شد، نماد بت تراش او گاو بود.
مولوخ خدایی با سر گاو مانند
اما مولوخ چه ارتباطی با مردوک که همان بعل است، دارد ؟ (جواب این سوال را فقط دوستانی بخوانند که دوست دارند این ارتباط را بدانند با تشکر، چون یک مقداری از بحث اصلی دور می شویم، چون احتمال دادم برای برخی دوستان سوال مطرح شود این بحث را آوردم)
به اعتقاد فینیقی ها مولوخ از خدای کنعانیان که همان بعل بود بوجود آمده بود، پس با توضیحاتی که داده شد مشخص شد که مولوخ از مردوک (بعل) بوجود آمده، اما کمی بیشتر در تاریخ کنکاش کنیم می بینیم که بعل در اصل خدای شیطانی تمامی آن مناطق بود که هر منطقه اسمی بر او گذاشته بودند، مولوخ اسم دیگر بعل در بین فنیقی ها بود، کاوش های باستان شناسان این گفته را تایید می کند.
خدای بعل
در حال حاضر نماد مولوخ به جغد تغییر پیدا کرده.
این شخصیت در بازی غول پیکر، بسیار قوی و وحشتناک می باشد، اگر قرار باشد در بازی در برابر این شخصیت بازی کنید و حریفتان باشد این ترس را احساس می کنید.
اما توضیحات بیشتر در مورد مولوخ، این جن فردی است که متاسفانه همیشه در مراسم قربانی کردن؛ انسان ها و کودکان معصوم، برای آن جن ملعون قربانی می شدند و البته در حال حاضر نیز صورت می گیرد.
این داستان است که جان میلتون را بر آن داشت تا در "بهشت گمشده" اش چنین بسراید:
پادشاه وحشتناک، آغشته به خون
و قربانیان انسان و اشک ‌های والدین
گرچه صدای طبل ‌ها و موسیقی آنقدر بلند،
که جیغ و گریه کودکانشان شنیده نمی ‌شد،
آنها که در درون آتش می‌رفتند،
به سوی آن بت ملعون

azazel -6
اما مهمترین شخصیت این بازی که اکثر دموهای بازی حول او می چرخد؛
دیدن این شخصیت آن هم در این بازی برای من بسیار باور نکردنی بود، خصوصا با آن نمادهای بسیار بسیار خاص خود، این فرد کسی نیست جز azazel یا همان عزازیل، اما عزازیل چه کسی است؟
عزازیل نام ابلیس ملعون است قبل از این که از درگاه خدا رانده شود و به معنی عزیز و گرامی است.
اما بعد از آن که از فرمان خدا سرپیچی کرد نام او به ابلیس تغییر یافت و ابلیس به معنی نومید از رحمت حق است، در آسمان ها نام دیگر او حارث است.
ابلیس حارث عزازیل
اما ویژگی این شخصیت: سر این موجود کریه المنظر همان بز بافومت هست با همان دو شاخ، که نماد این بز نیز بر سینه او حک شده است و همان وسیله های زینتی که در مصر باستان بر روی سر و گردن فراعنه و از جمله خدای آنها هروس مشاهده می کردید، می توانید بر گردن عزازیل ببینید که با این وسیله این موجود را با مصر پیوند می دهد، خصوصاً این که مکان نبردی که در بازی در آخر مرحله با او انجام می دهید در مصر باستان است و گویا در داخل هرم گیزا است.
اما چند نکته بسیار بسیار مهم در رابطه با این نبرد، این شخصیت طوری ساخته و پرداخته شده است که شکست او بسیار بسیار کار دشواری است، اما طراحان این بازی چرا او را اینگونه طراحی کرده اند؟
با این کار در ذهن افرادی که با او می جنگند، عزازیل فردی بسیار قدرتمند و شکست ناپذیر جلوه می کند و برای همیشه در ذهن فردی که این بازی را کرده ثبت و ضبط می شود، در حقیقت سازندگان پلید این بازی در نهایت پلیدی سعی در تاثیر گذاشتن این مفهوم در ضمیر ناخودآگاه فرد هستند و سعی دارند که فردی که این بازی را می کند در ضمیر ناخودآگاهش ملکه شود که عزازیل فردی قوی و شکست ناپذیر است و یادتان باشد که نبرد نهایی همیشه با عزازیل است.
و نکته بسیار بسیار مهم دیگر آمادگی ذهن بازیکنان این بازی برای نبرد نهایی که همان آرماگدون یا هرمجدون است می باشد، در بازی تیکن نبرد نهایی با عزازیل است.
در نبرد نهایی که در فلسطین رخ می دهد طبق روایات، دجال تک چشم نابود می شود و در روایات دیگر سر ابلیس از تنش جدا خواهد شد، اما ماسون ها و شیطان پرست ها سعی دارند این جنگ را طوری دیگر بازسازی کنند، پروتستان های انجیلی معتقدند که هیچ صلح واقعی در جهان و در منطقه خاورمیانه پدید نخواهد آمد مگر با ظهور عیسای موعود، او خواهد آمد و در اورشلیم بر تخت داوود نشسته و با دشمنان اسرائیل می جنگد !!!!نویسنده: ناشناس
نمادهای فراماسونری در بازی تیکن - شخصیت ها


در خواست عضویت جهت دریافت ایمیل
نام:
ایمیل:
montazar.net

نظر سنجی
مایلید در کدام حوزه مطالب بیستری در سایت گذاشته شود؟
معارف مهدویتغرب و مهدویت
وظایف ما در عصر غیبتهنر و فرهنگ مهدویت
montazar.net

سایت های وابسته