montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net

ای امت فاطمی ، هنوز گریه های فاطمه سلام الله عليها به گوش می رسد ، وقت آن نرسیده که بیدار شوید؟
وقت آن نرسیده که قیام کنید ؟!
حضرت زهرا سلام الله عليها سیاهی لشکر نمی خواهد ، سرباز می خواهد ، صدای ” کیست مرا یاری کند؟ “ مهدی فاطمه ارواحنا له الفداء را نمی شنوی؟
پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد صلي الله عليه و آله و سلم را ابتر خواندند ، خداوند به او کوثر داد و روح کوثر تا ابد در کالبد جهان جاری است و عشقش در جان همه عاشقان باقی .
این اشتباه است که فکر کنیم انقلاب فاطمی از بعد از رحلت رسول اکرم شروع شد ، فاطمه سلام الله عليها وقتی زخم های پدر را که از جهل مردم بر جسم و جانش وارد شده بود ، درمان می کرد ، آرامشی طوفانی در دل پدر می آفرید. فاطمه سلام الله عليها تنها حامی پدر نبود ، حامی ابلاغ کننده کامل ترین دین خدا بود . او با حمایت از پدر، اسلام را حمایت می کرد و با درمان زخم های پدر، مرحم بر زخم های وارده بر پیکره ی دین خدا می گذاشت.
اگر می خواهیم امتی فاطمی باشیم باید زخم های وارده بر پیکر امت اسلامی را التیام بخشیم و حامی کامل ترین دین خدا باشیم تا دل پیامبر و امام زمان ارواحنا له الفداء خود را شاد کنیم.
این جز زمینه سازی برای انقلاب مهدوی است؟
فاطمه سلام الله عليها انقلابش را از خانه خود شروع و آن را به همه زمان ها و مکان ها صادر کرد . امام حسن عليه السلام ، امام حسین عليه السلام و حضرت زینب سلام الله عليها در آغوش فاطمه سلام الله عليها پرورش یافتند.
امامت از نسل فاطمه سلام الله عليها بود. سیادت از نسل فاطمه سلام الله عليها است. منجی عالم بشریت از نسل فاطمه سلام الله عليها است.
۱۲ معصوم برای مظلومیت فاطمه سلام الله عليها گریستند، ۱۲ معصوم با یاد فاطمه سلام الله عليها دلشان آرام گرفت ، ۱۲ معصوم انقلاب فاطمه سلام الله عليها را ادامه دادند و می دهند . انقلاب فاطمه سلام الله عليها هر چند به ظاهر مانند عمرش کوتاه بود اما مانند روحش عمقی به اندازه بی نهایت داشت. صبر ، استقامت ، روشنگری ، صراحت ، محبت ، عدالت ،….. همه و همه را می توان در انقلاب فاطمی یافت.
انقلاب فاطمی خلاصه انقلاب حسینی و خلاصه انقلاب مهدوی است.
امت فاطمی برای پیدا کردن لیاقت حضور در انقلاب مهدوی راهی جز رمز گشایی و عمل به انقلاب فاطمی ندارند.
فاطمه سلام الله عليها نترسید بگویند دختر رسول خدا برای به حکومت رسیدن همسرش تلاش میکند، آبرویش را در برابر مردم را خرج کرد تا آبروش را در برابر خدایش بخرد.
فاطمه سلام الله عليها برای دفاع از ولایت سنگ تمام گذاشت.
فرزندش را داد ، محسن را ، جانش را ، اما نگذاشت تا زنده است ولی زمانش بی یاور بماند . حتی با مخفی نگه داشتن مزار پاکش از چشم نامحرمان اعلام کرد تا ظلم هست مبارزه ادامه دارد و تا انقلاب فرزندش ، مهدی ارواحنا له الفداء بر پا کننده حکومت عدل و صلح جهانی و از بین رفتن ظلم و ظالم این مبارزه ادامه دارد و این راز جز در صبح پیروزی فاش نخواهد شد.
یادمان باشد امت فاطمی ، امتی نیست که بنشید تا شاید کسی بیاید و آنها را از این وضع نکبت بار که در آن دست و پا می زنند ، نجات دهد . امت فاطمی ، امتی است که در دفاع از ولایت قیام می کند ، روشنگری می کند ، از جان و مال و آبرویش می گذرد تا لایق حضور در انقلاب مهدوی گردد.
فاطمه سلام الله عليها بعد از پدرش نه فقط در فراق پدر بلکه بر مظلومیت علی عليه السلام، قرآن ناطق ، می گریست . گریه فاطمه سلام الله عليها فقط از داغ فراق پدر نبود ، گریه او سلاح روشنگری اش بود. برای همین اینقدر از گریه فاطمه می ترسیدند ، چون می دیدند انقلاب فاطمی چه طوفانی در دل ها به پا می کنند و از این اینکه این طوفان سقف دنیایشان را بر سرشان خراب کند می ترسیدند!!
اما فاطمه سلام الله عليها فقط گریه نکرد ، به حمایت از ولایت تمام قامت ایستاد ، در تک تک خانه های مدینه را زد ، نسبتش با رسول خدا را ، سفارش های رسول خدا در مورد علی عليه السلام ، رشادت های علی عليه السلام ، لیاقت های علی عليه السلام و از همه مهم تر عهد آنها در غدیر با علی عليه السلام را به خاطرشان آورد. اما آنها خود را به خواب زده بودند!! و نمی خواستند از خواب بیدار شوند . با رأی اکثریت حق علی عليه السلام که فرمان الهی بود نادیده گرفتند .
اما فاطمه سلام الله عليها باز آرام ننشست. به مسجد رفت و خطابه ای خواند ، برای همه تاریخ .
از توحید گفت و از آفرینش ، از پاداش و کیفر گفت و از هدف داری جهان ، از پدرش گفت و از هشدار به کسانی که با پدرش عهد بستند و عهد خود را شکستند ، از علی عليه السلام گفت و از خودش و همه اینها برای دفاع از ولایت بود و بس . در آخر عاقبت کارشان را به آنها گوشزد کرد و انتخاب را به عهده خودشان گذاشت.
و چه انتخاب بدی کردند و چه معامله پر ضرری.
فاطمه سلام الله عليها هنوز نگران ولایت است، خطبه اش شامل امروز ما هم می شود ، اگر امروز ما هم ولایت را رها کرده و دنیایمان را بچسبیم، عاقبتی را که فاطمه سلام الله عليها در خطبه اش گفت در انتظار ماست.
امت فاطمی امروز باید خطبه حضرت زهرا سلام الله عليها را چراغ راهش قرار بدهد تا حامی ولایت باقی بماند.
فاطمه سلام الله عليها معلم و استاد زنان مدینه بود . زنان مدینه از فاطمه سلام الله عليها آموختند اسلام چیست. از فاطمه سلام الله عليها آموختند عشق ، ایثار ، صبر و استقامت چیست . از فاطمه سلام الله عليها آموختند چطور می توان پاره تن خود را لباس رزم پوشاند و به جبهه نبرد حق علیه باطل فرستاد . از فاطمه سلام الله عليها آموختند چطور به استقبال شهدایشان بروند و جز شکر در برابر سختی ها و مصیبت ها بر زبان نیاورند. از فاطمه سلام الله عليها آموختند همسری را ، مادری را ، زندگی را.
اما همه شاگردان خوبی نبودند و در امتحان الهی که از درس فاطمه سلام الله عليها از آنها گرفته شده بود ، سر بلند بیرون نیامدند.
ولی فاطمه سلام الله عليها استادی نبود که در زمان و مکان محدود شود ، درس فاطمه سلام الله عليها تا ابد باقی است و برای هر عاشق نکته ها دارد بس عمیق.
امت فاطمی باید در کلاس درس فاطمه سلام الله عليها شاگردی کند ، با نکات ناب او عشق بازی کند.
مگر انقلاب مهدوی چیزی جز آینه تمام نمای درس فاطمه سلام الله عليها است؟
زمان ازدواج حضرت زهرا سلام الله عليها که رسید رسول اکرم صلي الله عليه و آله و سلم اختیار انتخاب را به دخترش وا گذار کرد تا از زبان فاطمه به دنیا بفهماند منافق و مدعی دروغین اسلام و مسلمانی کیست ؟! فاطمه سلام الله عليها باید دست رد به سینه این منافقان و مدعیان ظاهر ساز می زد. فاطمه سلام الله عليها در برابر تمام خواستگاران به ظاهر اسم و رسم دار ، انصار و مهاجرینی که همگی ادعا می کردند از خواص! و بهترین یاران پیامبر ! هستند ، علی عليه السلام را انتخاب کرد. این فقط انتخاب همسر نبود، بخشی از روشنگری انقلاب فاطمی بود. وقتی فاطمه سلام الله عليها به این خواص جواب رد می داد پایه های مشروعیت اینها در جامعه می لرزید که چه عیبی در آنها است که دختر رسول خدا دست رد به سینه آنها زده ؟! آنها فقط از علی عليه السلام کینه نداشتند ، از روشنگری های فاطمه سلام الله عليها نیز به تنگ آمده بودند که آن گونه تمام قد در برابر این دو بزرگوار ایستادند.
امت فاطمی نیز باید به تبعیت از مادر خود ، خواص بی خاصیت و ظاهر ساز را بشناسند و دست رد به سینه آنها بزنند و نگذارند که مشروعیتی پیدا کنند ، چه برسد به اینکه حکومت را نیز بدست گیرند!
این است زمینه سازی ظهور بر پا کننده حکومت اسلام ناب محمدی.

انقلاب فاطمی لازمه ی انقلاب مهدوی


در خواست عضویت جهت دریافت ایمیل
نام:
ایمیل:
montazar.net

نظر سنجی
مایلید در کدام حوزه مطالب بیستری در سایت گذاشته شود؟
معارف مهدویتغرب و مهدویت
وظایف ما در عصر غیبتهنر و فرهنگ مهدویت
montazar.net

سایت های وابسته