montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net

زلزله ها

رسول اکرم (ص) می فرماید: «زمین لرزه بسیار شود.» «زمین لرزه ای در شام اتفاق افتد که صدهزار نفر در اثر آن هلاک می شود. خداوند این زمین لرزه را رحمت برای مؤمنان و عذاب برای کافران قرار دهد.»
یاد آوری این نکته لازم است که تعبیر (شام) در اصطلاح روایات اختصاص به دمشق و حوالی آن ندارد بلکه معنای وسیعتری دارد که همه ِ شامات (سوریه و لبنان) را در بر می گیرد. در روایاتی که رسول اکرم (ص) از صاعقه های آخرالزّمان بحث کرده، از آتش پاره ها نیز گفتگو نموده است که در چنگال های شیاطین جای گرفته به سوی مردمان پرتاب می شود! این تعبیر با موشک ها و بمب های ویرانگری که در چنگال جنگنده ها قرار گرفته، توسط خلبان های مزدور از سوی شیاطین حاکم بر جهان بر سر ملت های مظلوم پرتاب می شود؛ خواهد شد».
امام باقر (ع) در تفسیر آیه ی شریفه ی *سَنُریَهُم آیاتِنا فی الآفاقِ وَ فی اَنفُسِهِم؛ نشانه های خود را در وجود آن ها و در پیرامون آن ها نشان می دهیم* فرمود:« در وجود آن ها مسخ و در پیرامون آن ها خسف را بر آن ها نشان می دهیم تا قدرت خدا را در وجود خود ببینند و بر آن ها روشن شود که او حقّ است (حَتّی یَتَبیَّنَ لَهُم اَنَّهُ الحَقُّ) یعنی بدانند که ظهور قائم (عج) از سوی پروردگار متعال حقّ است و مردم به طور حتم آن را خواهند دید و چاره ای از آن نیست.»
امام صادق (ع) می فرماید: «باد سیاهی از اول صبح برمی خیزد و آنگاه زلزله ای روی می دهد و قسمت اعظم آن (زوراء= بغداد) زیر آوار بماند.» این حدیث در پیرامون (زوراء) که به احتمال قوی بغداد است وارد شده، و در این زمینه روایات بسیاری هست{1}.
{1}روزگار رهایی، کامل سلیمان، ص856و.853
زلزله ها


در خواست عضویت جهت دریافت ایمیل
نام:
ایمیل:
montazar.net

نظر سنجی
مایلید در کدام حوزه مطالب بیستری در سایت گذاشته شود؟
معارف مهدویتغرب و مهدویت
وظایف ما در عصر غیبتهنر و فرهنگ مهدویت
montazar.net

سایت های وابسته